Psichologė Vilniuje.
Esu klinikinė psichologė Eglė Biliūnienė.
Savo darbe ir asmeniniame gyvenime vadovaujuosi psichologo Paul Gilbert idėja, kad „mes esame tik viena savo pačių versija“. Mes gimdami nesirinkome savo tėvų, brolių, seserų, senelių ir giminių; nesirinkome gyvenamosios vietos (miesto ar kaimo); nesirinkome klasės draugų; nesirinkome ligų, nelaimingų atsitikimų; nesirinkome savo išvaizdos, asmenybės bruožų, genetikos… Viso to mes nesirinkome, bet visa tai formavo mus. Tai formavo ir kitus žmones ir jie to taip pat nesirinko. Jei mes būtume gimę kitur, augę kitoje aplinkoje, turėję kitas ugdymo(si) galimybes, turėję kitokį kūną – šiandien mes būtume kitokie. Kitokie būtų ir kiti žmonės. Mes nesame kalti dėl to, kas buvo mūsų gyvenime, ko mes negalėjome rinktis ar kontroliuoti, bet mes esame atsakingi už tai, ką šiandien darome su savimi ir savo gyvenimu.
Maži vaikai smalsiai tyrinėja pasaulį, nukrenta ir keliasi, drąsiai išbando ką nors naujo, nori, kad jais kiti žavėtųsi, moka patys džiaugtis savimi, nori (ir moka) padėti kitiems. Mes visi buvome vaikai. Galbūt šiandien daug ką primiršome, bet tas vaikas vis dar yra mūsų viduje. Mums visai nereikia šiandien būti vaikais, bet turėti kai kurias savybes, kurias turi vaikai, visai vertinga.
Esu tvirtai įsitikinusi, kad labai svarbu nuoširdžiai mylėti save ir nuolatos rūpintis savimi. Mes esame patys su savimi nuo pirmo įkvėpimo iki paskutinio iškvėpimo. Kai esame darnoje su savimi, galime būti darnoje ir su kitais žmonėmis. Martinas Buberis yra pasakęs: „Norint eiti pasitikti kitą, būtina būti toje vietoje, iš kurios pradedama eiti, būti esančiu pas save, būti savyje“. Kviečiu pažvelgti į save, ieškoti ir atrasti.