Kiek pamenu, visada keldavau klausimą „kodėl taip yra“. Dabar keliu klausimą „o ką galima padaryti, kad būtų kitaip“. Kai išsiaiškiname priežastis dėl kurių atsirado vienokios ar kitokios pasekmės mūsų gyvenime, tampame brandesni, sąmoningesni ir galime ką nors keisti savo gyvenime. Kartais žinome priežastis, bet nerandame išeities iš situacijos ir kaip voveraitės įsisukame užburtame rate ir niekaip negalime iš jo ištrūkti. Gyvenime būna ir taip, kad kai kurie dalykai nutinka visiškai nepriklausomai nuo mūsų atsakomybės ar pasirinkimų, pavyzdžiui, mes susergame lėtine ar nepagydoma liga, mus palieka mylimas žmogus, mes turime netobulą išvaizdą, mūsų tėvai, seserys ar broliai yra ne tokie, kokių mes norėtume ir pan. Tai tenka priimti ir su tuo susigyventi, o tai gana skaudu ir nemalonu.
Žinau, kad kartais būna tikrai nelengva išgyventi skausmą, įveikti liūdesį, nerimą ir baimę, ištverti išsiskyrimą, susitaikyti su netektimi, atrasti prasmę ir priimti vienatvę. Žinau, kad kartais būna sunku atvirai pažvelgti į save, savo trūkumus, ydas, į savo netobulą gyvenimą bei prisiimti atsakomybę už viską, ką ten matome. Tada norisi kaip vaikui užsidengti rankomis akis ir apsimesti, kad viso to nėra. Tačiau, jei įtikiname save, kad viso to nėra, tai nėra ką ir keisti. Tik pripažindami ir priimdami realybę tokią, kokia ji yra, mes susigrąžiname kontrolę už savo gyvenimą. Ir tik tada tampa įmanomi pokyčiai mūsų gyvenime, ir tik tada galime būti sveikesni ir stipresni.
Psichologinėse konsultacijose kartu su žmogumi tyrinėjame jo pasaulį, kartu žvelgiame ten, kur vienam žvelgti nesmagu ar nedrąsu, kartu išgyvename tai, su kuo vienam išbūti sunku, kartu ieškome atsakymų ir sprendimų, kartu ieškome jam tinkamiausio pokyčio kelio. Psichologinių konsultacijų metu žmogus gali atidžiau įsiklausyti į save; gali geriau suprasti savo jausmus; suvokti savo pažeidžiamumą ir augimo galimybes; gali suprasti, kodėl sunku nutraukti skausmą keliančius santykius ir užmegzti naujus santykius; gali atrasti kitus būdus, kaip būti darnoje su savimi ir kitais. Kai yra darna mūsų viduje, yra darna ir išorėje; kai pasikeičiame mes patys, keičiasi ir mus supanti aplinka.
Galite kreiptis:
- jei norite geriau pažinti save, suprasti savo emocinį gyvenimą , mąstymo ir elgesio įpročius;
- jei kyla bendravimo sunkumų, jaučiate tarpasmeninių santykių baimę, esate emociškai priklausomas (priklausoma) nuo kito žmogaus;
- jei esate sau pernelyg kritiškas (kritiška), matote savyje daug trūkumų ir nepastebite privalumų;
- jei patiriate nesutarimus šeimoje, kyla sunkumų sprendžiant konfliktus ar išsakant savo norus ir poreikius;
- jei jaučiatės vienišas (vieniša) ir atrodo, kad gyvenimas neturi prasmės;
- jei gyvenimas nebeteikia džiaugsmo, patiriate nuolatinę įtampą ir nuovargį;
- jei vargina nerimas, įkyrios mintys, kaltės ir gėdos jausmai;
- jei kankina nevisavertiškumo jausmas ir nepasitikėjimas savimi;
- jei jaučiate liūdesį, nusivylimą ar sergate depresija;
- jei išgyvenate netektį ar išsiskyrimą su mylimu žmogumi.
Psichologinių konsultacijų rezultatas priklauso nuo psichologo ir kliento bendradarbiavimo. Konsultacijų metu įgytus įgūdžius vėliau klientas gali taikyti savo asmeniniame gyvenime.
Konsultacijos trukmė – 50 minučių.
Konsultacijos kaina – 20 eur. Atskirais atvejais galima tartis dėl nuolaidos.