Optimizmas – pozityvaus psichologinio kapitalo resursas

Geriau kažką daryti netobulai, nei nieko nedaryti nepriekaištingai.(Robert H. Schuller)

Dauguma žmonių žino, kas yra optimizmas ir kad jis svarbus mūsų psichologinei gerovei ir sveikatai. Kai kurie žmonės (galbūt ir mes patys) kartais prasitariame: „ai, viskas bus gerai“, „kaip nors viskas išsispręs“ „aš esu optimistas, todėl tikiuosi…“ ir pan.  Tai yra pasitikėjimas visatos gera valia, likimu, teigiamai besiklostančiomis aplinkybėmis, o ne optimizmas.

Optimizmas, kaip pozityvaus psichologinio kapitalo resursas, apibrėžiamas kaip asmens tikėjimas teigiamais savo veiklos rezultatais dabar bei ateityje. Norėtųsi atkreipti dėmesį į šiuos žodžius: „savo veiklos  rezultatais“.Pozityvaus psichologinio kapitalo teorijoje rašoma apie tai, kad mes patys kaupiame savo pozityvų psichologinį kapitalą, o ne laukiame, kol mums jį „suneš aitvarai“ ir tam labai praverčia realus optimizmas.

Kaip stiprinti optimizmą?

  • Atleiskite sau. Pamąstykiteir priimkite praeityje padarytas klaidas ir nesėkmes, įprasminkite nesėkmę ir atleiskite sau už klaidas, kurių nebegalite atitaisyti.
  • Būkite dėkingi, vertinkite tai, ką turite. Džiaukitės pozityviais savo gyvenimo dalykais.
  • Tikėkitės teigiamo rezultato ateityje. Suvokite ateitį ir neapibrėžtumą kaip galimybės augti ir tobulėti.

Padarykit dėkingumo sąrašą. Parašykit už ką ir kam esate dėkingi. Tikėtina, kad labai nustebsite, kokie apdovanoti esate ir kiek daug turite.